Na przełomie lipca i sierpnia 2022 r stworzyliśmy parę Zagórzańską ze słomianych bali na polu w Kasince Małej widoczne z drogi DW968.

???? Zagórzanin i Zagórzanka witają podróżujących na naszej ukochanej ziemii Zagórzańskiej! ????

❤ Zagórzanka paradzi się w kwiecistej spódnicy i czerwonych koralach jak na mieszkankę Małopolski przystało. ???? Zagórzanin przywdział hazukę i portki sukniane z dwoma przyporami zdobionymi naszą parzenicą. ???? Towarzyszące im owca i baran to zwierzęta od dawna wpisane w łąki Beskidu Wyspowego! ????
 

???? A teraz krótka historia jak Zagórzańska para powstawała ???? ????
Jesienią Grzesiek wysiał jęczmień ????‍???? Pod koniec lipca zboże dojrzało i Grzesiek skosił je swoim zielonym kombajnem. ???? Traktorem z prasą przyjechał Kacper i ze słomy zrobił dla nas bale. Kilka dostaliśmy od sąsiada - dziękujemy! Później Grzesiek z Jankiem poukładali i umocowali bale.
 
???? Agnieszka z Zosią w stodole uwiły 3 metrowy warkocz dla Zagórzanki ???? Karolina z Grześkiem po nocach tworzyli kapelusz dla Zagórzanina ???? Józia z pasją namalowała twarze dla naszych postaci ????️ Agnieszka przygotowała mordki dla barana i owieczki a Kasia uwiła dla niej wianek ????
Wszystko pozostałe powstawało na polu! Popołudniami, z uśmiechem na twarzy, radością w sercu i naszymi dziećmi hasającymi po ściernisku. Wszystkie nasze talenty, umiejętności i zgromadzone "przydasie" pozwoliły na stworzenie czegoś tak dużego i pozytywnego.

Dlaczego?
❤️ Kochamy nasz region, kulturę, tradycję i chcieliśmy to pokazać innym. Pomysł zrodził się oglądając inne miejscowości naszego kraju i ich wsie przystrojone w ozdoby zrobione z bali. Nasz strój regionalny jest bardzo atrakcyjny i dekoracyjny dlatego stał się motywem przewodnim. Poza tym lubimy wspólne przedsięwzięcia i integrację społeczną. Już same przygotowania wzbudziły pozytywne reakcje ludzi. Zagórzańska para witająca podróżujących w naszym regionie wywoływała uśmiech na twarzach osób już w trakcie przygotowań. Przy tym jest również promocją Naszej Zagórzańskiej Krainy.
Zagórzańska para stała w Kasince Małej mieszczącej się nad rzeką Raba, pomiędzy górami Szczebel i Lubogoszcz.

 

Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp